Özel Üniversite Fiyatları İzmir

Liseyi bitirmek üzere olan öğrenciler, iyi bir üniversitede ve şehirde okuma hayali kurar. Özel üniversiteler öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimlerini de destekler. Bu yüzden her yıl binlerce genç özel okulda okumayı tercih ediyor. Puanı yüksek olan öğrenciler de düşük sıralamaya sahip olan öğrenciler de özel üniversitede kaliteli bir eğitim alabilir. İzmir’deki özel üniversiteler Türkiye’nin en iyileri arasında yer alıyor.

Özel üniversite fiyatları İzmir ve diğer şehirlerde eğitim kalitesi, akademik güç, sosyal ve kültürel olanaklar, öğrencilere sağlanan fırsatlar, bölüm vb. faktörlere göre farklılık gösteriyor. Ege’nin İncisi İzmir özel üniversite fiyatları konusunda son derece şanslı. Burada üniversiteler genellikle büyük bir kampüse ve çok sayıda olanağa sahip oluyor.

İzmir’deki Özel Üniversiteler Nelerdir?

İzmir’deki özel üniversiteler öğrencilerin birçoğunu heyecanlandıracak özelliklere sahiptir. Şehirde, öğrencileri heyecanlandıracak birçok özellik ve avantaj bir arada bulunabiliyor. Güzel bir doğa, eşsiz bir deniz ve sıcak insanları ile her öğrenci burada rahatça yaşayabilir. Modern ve çağdaşlığın getirdiği etki ile burada herkes aynı saygıyı görüyor.

İzmir’deki özel üniversiteler şunlardır:

  • İzmir Ekonomi Üniversitesi
  • İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu
  • İzmir Tınaztepe Üniversitesi
  • Türk Hava Kurumu (Hava Ulaştırma Fakültesi)
  • Yaşar Üniversitesi

Her bir üniversite farklı yoğunluk alanlarıyla öğrencilere eğitim hizmeti veriyor. Ayrıca URAP sıralamalarında Türkiye’deki birçok üniversiteyi geride bırakmaktadırlar. Dolayısıyla öğrenciler İzmir’deki özel üniversiteleri gönül rahatlığıyla tercih edebilir.

İzmir Özel Üniversite Fiyatları

İzmir’deki özel üniversiteler şehrin güzelliği ve yüksek eğitim kalitesiyle sıklıkla tercih ediliyor. Birçok bölüm devlet üniversitesine göre daha fazla puan gerektiriyor. Ancak burs imkanları ile her öğrenci burada uygun fiyatlarla eğitim hayatını tamamlayabilir.

İzmir özel üniversite fiyatları ve üniversiteler hakkında bilgi sahibi olmak için içeriğin devamını okuyabilirsiniz. Bu sayede tercih edeceğiniz üniversite hakkında detaylı bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi

Ege Bölgesi’nin ilk vakıf üniversitesi olma özelliğini taşıyan İzmir Ekonomi Üniversitesi, 2001 yılında eğitim hayatına başlamıştır. İzmir Ticaret Odası (İZTO) tarafından kurulmuştur ve bünyesinde birçok fakülteyi barındırır. Her yıl yaklaşık on bin öğrenci burada eğitim görüyor. Otuz beş lisans, altı doktora, otuz yüksek lisans ve yirmi sekiz ön lisans programı bulunmaktadır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrenim ücretlerini aşağıda inceleyebilirsiniz:

Tıp Fakültesi62.003 TL
Hukuk Fakültesi52.370 TL
İngilizce Hazırlık Sınıfı (İsteğe bağlı veya zorunlu)44.328 TL
Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi46.393 TL
Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü52.370 TL
Diğer Lisans Programları52.370 TL
Hemşirelik Bölümü46.393 TL
Meslek Yüksekokulu18.610 TL

İzmir Ekonomi Üniversitesi lisans ve önlisans fiyatları veya burs oranlarına yakından göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu, 2018 – 2019 akademik yılında İstanbul’dan İzmir’e taşınmıştır. İstanbul’daki meslek yüksekokulu 2008 yılında açılmıştır. Üniversite, sektörlerin ihtiyaç duyduğu ara elemanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda DGS ile yükseköğretime geçmek isteyen öğrenciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Konak’ta bulunan bir kampüsünde eğitim hayatı devam etmektedir.

İngilizce Hazırlık Sınıfı                          16.634 TL
Aşçılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgisayar Programcılığı, Çocuk Gelişimi, Dış Ticaret, Grafik Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İç Mekân Tasarımı, İnsan Kaynakları Yönetimi vb.                                         16.634 TL 
Adalet, Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Diyaliz, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik vb.                                                     19.634 TL

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu bölümlerle ilgili ayrıntılı bilgiye erişim sağlamak ve burs oranlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi

İzmir Tınaztepe Üniversitesi, 2018 yılında eğitim hayatına başlamıştır. Türkiye’nin en yeni üniversitelerinden biridir ve ağırlıklı olarak Tıp ve Sağlık birimleri bulunur. İki fakülte, bir önlisans ve bir enstitü programıyla Buca’da öğrencilerine eğitim vermektedir. İzmir özel üniversite fiyatları ile kıyaslandığında ortalama bir seviyededir.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi, öğrenci kabulüne başlamış olsa da henüz yapım aşaması devam etmektedir. Kampüs aynı arazi içinde farklı binalarda eğitim vermek için tasarlanıyor. Ayrıca kampüs içine yurt ve diğer sosyal olanakların yapılması beklenmektedir.

Tıp Fakültesi80.000 TL
Hemşirelik, Ebelik, Beslenme ve Diyetetik Bölümleri                              40.000 TL
İlk Ve Acil Yardım, Ameliyathane Hizmetleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri, Fizyoterapi, Anestezi MYO                                 40.000 TL

İzmir Tınaztepe Üniversitesi burs oranlarını incelemek ve üniversite hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi

Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Türkiye’nin ilk havacılık ve uzay bilimi üniversitesidir. 2011 yılında eğitim hayatına başlayan üniversitenin ana merkezi Ankara’da bulunur. İzmir’de ise sadece Hava Ulaştırma Fakültesi ile hizmet vermektedir.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi, genellikle havacılık bölümlerinde eğitim hizmeti sağlıyor. İzmir’de Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde okumak isteyen öğrenciler sadece Pilotaj bölümünü tercih edebilir. Diğer, tüm bölümler Ankara’daki ana yerleşkede bulunuyor.

İzmir’deki Hava Ulaştırma Fakültesi Selçuk’ta bulunuyor. Öğrenim ücretleri:

Hava Ulaştırma Fakültesi (Pilotaj Bölümü)42.000 TL
Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi30.000 TL
İşletme Fakültesi32.500 TL
Mühendislik Fakültesi35.000 TL

Türk Hava Kurumu Üniversitesi İzmir ve Ankara’daki öğrenim ücretlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yaşar Üniversitesi

2002 – 2003 akademik yılında eğitime başlayan Yaşar Üniversitesi, fen ağırlıklı eğitim veriyor. Yaşar Üniversitesi bünyesinde dokuz fakülte ve dört yüksekokul bulunmaktadır. Geniş kampüs, şehir merkezine kolay ulaşım, yüksek eğitim kalitesi ve sosyal imkanları ile İzmir’deki en iyi üniversitelerden biridir. Yaşar Üniversitesi Bornova’daki yerleşkede eğitim hayatına devam ediyor.

Hazırlık Sınıfı44.889 TL
Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü44.889 TL
Tüm Fakültelerdeki Lisans Programları44.889 TL
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu43.019 TL
Meslek Yüksekokulu20.808 TL
Adalet Meslek Yüksekokulu22.211 TL

Yaşar Üniversitesi tarafından sağlanan burs oranları ve lisans / önlisans ücretlerini detaylı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.