Tezsiz Yüksek Lisans Ücretleri

Tezsiz yüksek lisans ücretleri bölüm ve üniversitelere göre çeşitlilik gösteriyor. Akademisyenlik yolunda ilerlemek istemeyenler tezsiz yüksek lisans ile iş hayatında terfi alabiliyor. Aynı zamanda ALES şartının aranmaması ve birçok üniversitenin uzak eğitim ile tezsiz yüksek lisans imkanı sunması tercih edilme oranlarını arttırıyor.

Tezsiz yüksek lisans başvuru tarihleri üniversiteler tarafından açıklanıyor. Genellikle güz dönemi için Ağustos – Eylül aylarında tarihler üniversitelerin web sitelerinden bildiriliyor. Siz de tezsiz yüksek lisans yapmak istiyorsanız aşağıdaki üniversite ve ücretlerini inceleyebilirsiniz. Bölüm, üniversite ve tezsiz yüksek lisans ücretleri kıyaslaması yaparak en doğru yükseköğretim kurumu bulunabilir. 

En Ucuz Tezsiz Yüksek Lisans Ücretleri

Yüksek lisans yapmak için iki farklı yol vardır. Tezli yüksek lisans için öğrencilerin tez yazması ve ALES puanının olması en önemli farkları oluşturur. Tezsiz yüksek lisans eğitiminde ise öğrencilerin yılsonunda proje ödevini teslim etmesi gerekir ve ALES puanı istenmez.

Tezsiz yüksek lisans ücretleri tezli yüksek lisansa göre daha uygundur. Ayrıca üniversitelerin uzaktan eğitim yüksek lisans sunması da iş, şehir vb. engellere takılan kişiler için büyük bir avantaj oluşturmaktadır. En ucuz tezsiz yüksek lisans ücretleri genellikle devlet üniversitelerindedir. Ancak vakıf üniversiteleri de öğrencilere uygun fiyatlı yüksek lisans imkanı da sunmaktadır.

Devlet Üniversiteleri Tezsiz Yüksek Lisans Ücretleri

Devlet üniversiteleri tezsiz yüksek lisans için fiziki katılım veya online eğitim imkanı sunuyor. Ancak kontenjanların sınırlı olması nedeniyle kısa sürede katılım sağlanıyor. Bu nedenle devlet üniversitelerinde tezsiz yüksek lisans düşünüyorsanız başvuru tarihlerini yakından takip etmeniz gerekiyor.

Devlet üniversiteleri tezsiz yüksek lisans ücretleri 10.000 TL’ye kadar yükselebilir. Aşağıda devlet üniversiteleri tezsiz yüksek lisans ücretleri ve bölümlerini inceleyebilirsiniz.

Adnan Menderes Üniversitesi

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi tezli, tezsiz ve doktora eğitimleri ile geniş bir kontenjan olanağı sunuyor. Aynı zamanda Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri enstitüleri ile birçok bölüm için en ucuz tezsiz yüksek lisans imkanı da bulunuyor.

İş Sağlığı Ve Güvenliği2200 TL
Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi5400 TL
Turizm İşletmeciliği5400 TL
Farmakoloji ve Toksikoloji5400 TL
İş Sağlığı Hemşireliği Ve Yara Bakımı Hemşireliği5400 TL
Sağlık Turizmi5400 TL
Spor Yönetim Bilimleri5400 TL
Ekonomi, Finans Ve Bankacılık5400 TL

Adnan Menderes Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretleri ve bölümlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi sadece bir bölüm için uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans imkanı tanıyor. En az iki en fazla ise üç yarıyıl eğitim ile lisans mezunları bu üniversiteyi tercih edebilir.

İş Sağlığı Ve Güvenliği6.400 TL

İbrahim Çeçen Üniversitesi tezsiz uzaktan eğitim ile ilgili başvuru koşullarına göz atmak için tıklayınız.

Akdeniz Üniversitesi

Antalya’da bulunan Akdeniz Üniversitesi, tezsiz uzaktan yüksek lisans eğitimi vermektedir. Yönetim ve Siyaset, Tarım Ekonomisi üzere iki farklı alanda öğrenciler eğitim alabilir.

Yönetim ve Siyaset8.900 TL
Tarım Ekonomisi6.500 TL

Akdeniz Üniversitesi uzaktan yüksek lisans ücretleri ve başvuru koşullarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Amasya Üniversitesi

En ucuz uzaktan yüksek lisans ücreti ile dikkat çeken yükseköğretim kurumlarından bir diğeri ise Amasya Üniversitesi’dir. Kredi başına ücretlendirme yapılan Amasya Üniversitesi’nde her dönem için de 139 TL materyal ücreti alınmaktadır. Devlet üniversitesi olması nedeniyle birçok üniversiteye göre yüksek lisans fiyatları daha uygun.

Yenilenebilir Enerji ve Uygulamaları3.200 TL
Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi3.200 TL
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri3.200 TL
Sınıf Öğretmenliği3.200 TL

Amasya Üniversitesi uzaktan yüksek lisans ile ilgili ayrıntılı bilgilere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi

Anadolu Üniversitesi en fazla program seçeneği sunan yükseköğretim kurumları arasında yer alıyor. Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Eğitim Bilimleri ile ilgili yüksek lisans programlarının birçoğunu Anadolu Üniversitesi’nde bulabilirsiniz. Ders saatine göre belirlenen ödemelerde en az 10 dersin alınması gerekiyor.

Bankacılık ve Finans3.960 TL
Pazarlama Yönetimi3.960 TL
Lojistik Yönetimi3.960 TL
Türk Dili ve Edebiyatı3.960 TL
Erken Çocuklukta Otizm Spektrum Bozukluğu3.960 TL
Eğitim Yönetimi3.960 TL
Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Programı3.960 TL
Kimya3.960 TL

Anadolu Üniversitesi uzaktan yüksek lisans bölümlerini incelemek ve başvuru tarihlerini incelemek için buraya tıklayınız.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi

Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Türkiye’nin en yeni devlet üniversiteleri arasında yer alıyor. Birçok üniversiteye oranla tezsiz yüksek lisans için çok daha fazla bölüm seçme imkanı sunuyor. Dersler uzaktan eğitim ile yapılıyor ve ücretler dönem başında ödeniyor.

Alevi Bektaşi Kültürü7.200 TL
İnsan Kaynakları Yönetimi7.200 TL
Kamu Yönetimi7.200 TL
Yeni Medya7.200 TL
Halkla İlişkiler Ve Tanıtım7.200 TL
Radyo, Sinema ve Televizyon7.200 TL
İslam Tarihi ve Sanatları7.200 TL
Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği10.000 TL

Ankara Üniversitesi

Uzaktan öğretim tezsiz yüksek lisans eğitimi için Ankara Üniversitesi’ni de tercih edebilirsiniz. Yüksek lisans eğitimini tamamlamak için en az on dersten başarılı olmanız gerekiyor. Uzaktan eğitim yüksek lisans için tez istenmezken dönemlik 540 TL materyal ücreti bulunuyor.

Enformatik             Her bir kredi için 650 TL
İnsan İlişkileriHer bir kredi için 650 TL
 GazetecilikHer bir kredi için 650 TL
Sosyal HizmetHer bir kredi için 650 TL

Ankara Üniversitesi uzaktan eğitim yüksek lisans ücretleri ve bölümlerine erişim sağlamak için tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi

Erzurum Atatürk Üniversitesi tezsiz uzaktan eğitim ile yüksek lisans eğitimi veren üniversiteler arasında yer alıyor. En ucuz uzaktan yüksek lisans arayışındaysanız Atatürk Üniversitesi iyi bir tercih olabilir. Yirmi beş kişi kayıt yaptırdığında dersler başlıyor. Başvuru tarihleri ise ATAUZEM tarafından açıklanmaktadır.

Sağlık Yönetimi6.900 TL
Güvenlik ve Adli Bilimler6.900 TL
İşletme6.900 TL
İşletme (İngilizce)6.900 TL
Yöneticiler İçin İşletme6.900 TL
E – MBA6.900 TL
İş Sağlığı Ve Güvenliği6.900 TL

Atatürk Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için buraya tıklayınız.

Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi, ikinci öğretim tezsiz yüksek lisans eğitimi sunmaktadır. Ancak tezsiz yüksek lisans için de ALES şartı aranıyor. Buna göre adayların ALES, TOEFL, GRE, IELTS gibi sınavlardan en az %50 civarında puan / skor alması gerekmektedir.

Aynı zamanda iki adet referans mektubu da isteniyor. Boğaziçi Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretleri için ise üniversite ile iletişime geçilmelidir. Otomotiv mühendisliği, yazılım mühendisliği, finans mühendisliği, sınıf öğretmenliği ve Executive MBA gibi farklı bölümlerde tezsiz yüksek lisans yapılabilir.

Boğaziçi Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretleri ve bölümleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye erişmek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Celâl Bayar Üniversitesi

Manisa Celâl Bayar Üniversitesi, en ucuz yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz yükseköğretim kurumları arasında yer alıyor. Bölüm sayısı sınırlı olsa da kontenjan sayıları birçok üniversiteye oranla daha yüksek.

Sağlık Hizmetlerinde İletişimKredi Saat Ücreti 250TL
Maliyeİki yarıyıl için toplam: 5700 TL
Mühendislik Yönetimiİki yarıyıl için toplam: 5700 TL
Kamu Yönetimiİki yarıyıl için toplam: 5700 TL

Celal Bayar Üniversitesi uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans ücretleri ile ilgili başvuru koşullarına göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cumhuriyet Üniversitesi

Sivas’ta eğitim veren Cumhuriyet Üniversitesi, tezli ve tezsiz yüksek lisans eğitiminin haricinde doktora öğrencilerini de kabul ediyor. Eğitim Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri enstitüleri ile birçok bölüm için yüksek lisans öğrencisi kolayca başvuru yapabilir.

Uluslararası Ticaret Ve Lojistik5.100 TL
Endüstriyel İlişkiler Ve İnsan Kaynakları5.100 TL
Temel İslami Bilimler5.100 TL
Ebelik5.100 TL
Sağlık Yönetimi5.100 TL
İş Sağlığı Ve Güvenliği5.100 TL
Eğitim Programları5.100 TL

Cumhuriyet Üniversitesi tezsiz ikinci öğretim yüksek lisans başvuru tarihleri ve ücretlerine erişim sağlamak için tıklayınız.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) normal eğitim ve uzaktan eğitim ile tezsiz yüksek lisans avantajı sağlıyor. Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler programıyla yedi farklı bölüm arasından tercih yapılabilir.

Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi3000 TL
Çalışma İlişkileri ve İnsan Kaynakları Yönetimi3000 TL
Maliye3000 TL
Girişimcilik Ve Yenilik Yönetimi3000 TL
Sınıf Eğitimi3000 TL
İşletme Yöneticiliği3000 TL
Eğitim Yönetimi3000 TL

 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans ücretleri ve başvuru koşulları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Çukurova Üniversitesi

Adana Çukurova Üniversitesi e-MBA ile birçok programda tezsiz yüksek lisans eğitimi veriyor. Çukurova Üniversitesi’nde tezsiz yüksek lisans eğitimi almak istediğinizde ise sadece iki kere okula gelmeniz yeterli oluyor. Sınav, proje, ders katılımı vb. faaliyetler online kanallar üzerinden yürütülüyor.

İşletme ve Teknoloji Yönetimi, Yönetim ve Organizasyon, Muhasebe, Pazarlama (Uzaktan Eğitim)Kredi / Saat Ücreti: 320 TL
İşletme, Yönetim ve Organizasyon, Muhasebe, Pazarlama  Kredi / Saat Ücreti: 350 TL
Sınıf ÖğretmenliğiKredi / Saat Ücreti: 170 TL
EkonomiKredi / Saat Ücreti: 220 TL
Özel HukukKredi / Saat Ücreti: 270 TL
Uluslararası İlişkiler ve Ticaret YönetimiKredi / Saat Ücreti: 270 TL

Çukurova Üniversitesi tezsiz yüksek lisans eğitimi ile ilgili detaylara göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Dokuz Eylül Üniversitesi

Dokuz Eylül Üniversitesi çok sayıda bölüm için yüksek lisans eğitimi veriyor. Uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin, yıllık 570 TL materyal ücretini ödemesi de gerekmektedir.

Stratejik Planlama ve Performans Yönetimi11.200 TL
Felsefe8.300 TL
İnsan Kaynakları13.800 TL
Ceza Hukuku8.300 TL
Denizcilikte Emniyet Güvenlik ve Çevre Yönetimi11.200 TL
Ar-Ge ve İnovasyon Yönetimi10.400 TL
Üretim Yönetimi ve Endüstri İşletmeciliği11.300 TL
Kadın Çalışmaları7.400 TL

Dokuz Eylül Üniversitesi uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans başvuru tarihleri ve koşullarını incelemek için buraya tıklayınız.

Ege Üniversitesi

Türkiye’nin dördüncü üniversitesi olma özelliğini taşıyan Ege Üniversitesi, İzmir’de eğitim veriyor. Eğitim Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler enstitüleri ile yüksek lisans öğrencileri bu üniversiteyi de tercih edebilir. Tezsiz yüksek lisans eğitimi ikinci öğretim olarak yapılıyor. Uzaktan yüksek lisans ise eğitim programları ve öğretimi bölümü için tercih edilebilir.

Eğitim Programları ve ÖğretimKredi / Saat Başına Ücret: 340 TL
Rehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkKredi / Saat Başına Ücret: 320 TL
İşletmeKredi / Saat Başına Ücret: 420 TL
Aile DanışmanlığıKredi / Saat Başına Ücret: 390 TL
Finansal EkonomiKredi / Saat Başına Ücret: 460 TL
Uluslararası İlişkiler ve Siyaset BilimiKredi / Saat Başına Ücret: 470 TL
Sosyal Medya ve Dijital İletişimKredi / Saat Başına Ücret: 270 TL
Sağlık YönetimiKredi / Saat Başına Ücret: 270 TL

Ege Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretleri ve ilgili duyuruları yakından incelemek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Erciyes Üniversitesi

Kayseri Erciyes Üniversitesi, en ucuz tezsiz yüksek lisans ücretleri ile sık sık tercih ediliyor. Tezsiz yüksek lisans eğitiminde ikinci öğretim dersleri yapılıyor. Ancak kontenjanı dolmayan bölümlerle ilgili ders iptali gerçekleşebiliyor. Birçok tezsiz yüksek lisans bölümü için yazılı veya sözlü mülakat yapılmıyor.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım4.100 TL
İşletme4.100 TL
Özel Hukuk4.100 TL
Sağlık Yönetimi4.100 TL
Sağlık Hukuku4.100 TL
Kamu Hukuku4.100 TL

Erciyes Üniversitesi’nin yüksek lisans ücretlerini incelemek için bu sayfaya tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.

Fırat Üniversitesi

Elazığ Fırat Üniversitesi, ikinci öğretim ve uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans olmak üzere iki farklı yöntemle eğitim veriyor. Eğitim Yönetimi, Eğitim Teknolojisi, Eğitim Programları ve Yönetimi bölümleri uzaktan yüksek lisans için tercih edilebilir. Diğer bölümler ikinci öğretim yüksek lisans ile eğitim veriyor.

Matematik Eğitimi3000 TL
İş Sağlığı Ve Güvenliği6000 TL
Afet ve Kriz Yönetimi5000 TL
Eğitim Yönetimi (İ.Ö)4000 TL
Eğitim Programları ve Yönetimi (İ.Ö)4000 TL
Sağlık Yönetimi5000 TL
Eğitim Programları ve Yönetimi (Uzaktan Eğitim)3500 TL
Eğitim Yönetimi (uzaktan eğitim)5000 TL
Eğitim Teknolojisi3500 TL

Fırat Üniversitesi yüksek lisans başvuru tarihlerini takip etmek ve koşulları incelemek için bu sayfaya tıklayabilirsiniz.

Gazi Üniversitesi

Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında yer alan Gazi Üniversitesi, Ankara’da eğitim veriyor. Gazi Üniversitesi yüksek lisans ücretleri her bir ders için aynı olarak duyuruldu. Buna göre tezsiz yüksek lisans öğrencileri 3 kredi / 1 ders için 640 TL ödemek zorundadır.

Sınıf Öğretmenliği
Eğitimde Ölçme Ve Değerlendirme
Drama Eğitimi
Eğitim Yönetimi ve Denetimi

Gazi Üniversitesi tezsiz yüksek lisans koşullarını incelemek için tıklayınız.

Gaziantep Üniversitesi

Gaziantep Üniversitesi en ucuz tezsiz yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz üniversiteler arasında yer alıyor. Ayrıca birçok yükseköğretim kurumuna göre daha fazla bölüm imkanı da tanımaktadır. Ödemeler, dönem başında iki eşit taksitte yapılabiliyor.

Mühendislik Ve Teknoloji Yönetimi (İ.Ö)6500 TL
Mühendislik Ve Teknoloji Yönetimi (uzaktan eğitim)6500 TL
Yönetim Bilişim Sistemleri5500 TL
İşletme7500 TL
Medya ve İletişim Sistemleri5400 TL
Sosyoloji400 TL

Gaziantep Üniversitesi yüksek lisans ile ilgili ayrıntılı bilgilere erişim sağlamak için tıklayınız.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, en ucuz tezsiz yüksek lisans ücretleri ile dikkat çeken üniversiteler arasında yer alıyor. Ücretler, iki dönemin başında iki eşit taksitte ödenebilir. Aynı zamanda öğrencilerin 150 TL materyal ücretini de ödemesi gerekiyor. Başvurularda ALES ve dil puanı şartı aranmıyor.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sosyal Bilgiler Eğitimi, Matematik Eğitimi, Fen Bilgisi Eğitimi, Sınıf Eğitimi (uzaktan eğitim)3800 TL
Eğitim Yönetimi (uzaktan eğitim)                        4800 TL

Gaziosmanpaşa Üniversitesi tezsiz yüksek lisans başvuru koşulları ve ilanlarını takip etmek için tıklayınız.

Hacettepe Üniversitesi

Türkiye’nin en iyi yükseköğretim kurumları arasında bulunan Hacettepe Üniversitesi, tezsiz yüksek lisans için de çok sayıda bölüm seçme imkanı sunuyor. Hacettepe Üniversitesi, tezsiz yüksek lisans ücretleri kredi başına fiyatlandırılıyor. Birçok üniversiteye göre fiyatları daha yüksek.

Sağlık Ekonomisi ve Farmakoekonomi (Uzaktan EğitimKredi Başına Yatırılacak Ücret: 470 TL
Bilişim HukukuKredi Başına Yatırılacak Ücret: 320 TL
PazarlamaKredi Başına Yatırılacak Ücret: 480 TL
Finansal EkonomiKredi Başına Yatırılacak Ücret: 380 TL
Siyaset BilimiKredi Başına Yatırılacak Ücret: 320 TL
MaliyeKredi Başına Yatırılacak Ücret: 360 TL
Türk İşaret Dili Çalışmaları ve UygulamalarıKredi Başına Yatırılacak Ücret: 380 TL
İnsan Kaynakları YönetimiKredi Başına Yatırılacak Ücret: 380 TL

Hacettepe Üniversitesi tezsiz yüksek lisans başvuru şartlarına yakından göz atmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Kafkas Üniversitesi

Kars Kafkas Üniversitesi iki bölüm için tezsiz yüksek lisans eğitimi veriyor. Yüksek lisans eğitimleri ikinci öğretim şekli ile gerçekleştiriliyor.

İnsan Kaynakları Yönetimi4700 TL
İşletme4700 TL

Kafkas Üniversitesi yüksek lisans duyurularını takip etmek için tıklayınız.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Ucuz tezsiz yüksek lisans eğitimi arayışındaysanız Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ni de tercih edebilirsiniz. Yüksek lisans eğitimleri, uzaktan veya ikinci öğretim olarak yapılıyor. Ödemeler, iki eşit taksitte yapılabilir.

Sağlık Yönetimi (u.e)2800 TL
Sağlık Kurumları İşletmeciliği2850 TL
İktisat2900 TL
Kamu Yönetimi2500 TL
Eğitim Bilimleri2200 TL

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin tezsiz yüksek lisans ücretlerini incelemek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Kastamonu Üniversitesi

Kastamonu Üniversitesi, ikinci öğretim ve uzaktan eğitim yüksek lisans imkanı sunan yükseköğretim kurumları arasında bulunuyor. İki eşit taksitte ödeme yapılırken dersten kalan öğrencilerin aynı dersi alabilmesi için 500 TL daha fazla ödemesi gerekiyor.

İş Sağlığı Ve Güvenliği5000 TL
Mühendislik Yönetimi5000 TL

Kastamonu Üniversitesi tezsiz yüksek lisans bölümleri ve ders içeriklerini incelemek için tıklayınız.

Karadeniz Teknik Üniversitesi

1953 yılında eğitime başlayan Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Karadeniz’in ilk üniversitesi olma özelliğini taşıyor. Tezsiz yüksek lisans eğitimleri ise ikinci öğretim veya online olarak yapılıyor.

Kamu Yönetimi6000 TL
İşletme6000 TL
İş Sağlığı ve Güvenliği6000 TL
ve Yenilik Yönetimi6000 TL
Eğitim Teknolojileri5000 TL

Karadeniz Teknik Üniversitesi yüksek lisans bölümlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kırıkkale Üniversitesi

1992 yılında eğitim hayatına başlayan Kırıkkale Üniversitesi, on iki fakülte, bir meslek yüksekokulu ve üç enstitü ile hizmet veriyor. Tezsiz yüksek lisans ücretleri, iki eşit taksit halinde ödenirken yılsonunda da dönem projesi için ödeme yapılması gerekiyor.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, İşletme, Sosyoloji, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği, Felsefe, Türk Dili Ve Edebiyatı, Türkçe Öğretmenliği, Özel Hukuk, Kamu Yönetimi, Kamu Hukuku, Sosyal Bilgiler Eğitimi, Eğitim Yönetimi5400 TL                                   

Kırıkkale Üniversitesi tezsiz yüksek lisans eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Marmara Üniversitesi

Marmara Üniversitesi, Türkiye’nin en iyi yükseköğretim kurumları arasında yer alan ve köklü geçmişiyle ön plana çıkan üniversitelerden biri. Tezsiz yüksek lisans için ALES ve yabancı dil puanı istemiyor. Başvurular ise akademik not ortalamasına göre sıralanıyor.

Mühendislik Yönetimi13.000 TL
İş Güvenliği8000 TL
Siber Güvenlik14.800 TL
Sürdürülebilir Büyüme ve Kalite Yönetimi11.000 TL
Finansal Piyasalar ve Yatırım Yönetimi12.800 TL
İnovasyon ve Girişimcilik Ekonomisi11.000 TL

Marmara Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretlerini incelemek için tıklayınız.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi, uzaktan eğitim ve ikinci öğretim olarak yüksek lisans eğitimi veriyor. Ödemeler, eğitim başlangıcı öncesinde yapılırken bazı bölümler için 150 TL materyal ücreti de isteniyor.

Siyaset Bilimi ve Kamu YönetimiKredi Başı Öğrenim Ücreti: 150 TL
Evde Hasta Bakım HemşireliğiKredi Başı Öğrenim Ücreti: 150 TL
BiyolojiKredi Başı Öğrenim Ücreti: 150 TL
İşletme ve Endüstri İlişkileri (Disiplinlerarası)Kredi Başı Öğrenim Ücreti: 150 TL
İktisatKredi Başı Öğrenim Ücreti: 150 TL
Evlilik ve Aile DanışmanlığıKredi Başı Öğrenim Ücreti: 150 TL
Veri BilimiKredi Başı Öğrenim Ücreti: 200 TL

OMÜ yüksek lisans başvuru tarihleri, başvuru koşulları ve yüksek lisans ücretlerini yakından incelemek için tıklayınız.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) kuruluşundan bu yana Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında ilk beş sırada yer alıyor. Ankara’da eğitim veren ODTÜ’nün tezsiz yüksek lisans ücretlerini aşağıda inceleyebilirsiniz. ODTÜ, tezsiz yüksek lisans eğitimini ikinci öğretim veya normal eğitim olarak veriyor.

Yazılım MühendisliğiKredi Başına Ücret: 750 TL
Bilgisayar Mühendisliği Kredi Başına Ücret: 750 TL
Yöneticiler İçin İşletmecilikKredi Başına Ücret: 1250 TL
Yazılım YönetimiKredi Başına Ücret: 750 TL
Medya ve Kültürel ÇalışmalarKredi Başına Ücret: 400 TL

ODTÜ yüksek lisans programlarını yakından incelemek için tıklayınız.

Sakarya Üniversitesi

Tezsiz yüksek lisansı uzaktan eğitim ve ikinci öğretim olarak veren üniversitelerden biri de Sakarya Üniversitesi’dir. Başvurularda sadece lisans mezunları kabul edilirken ALES puanı istenmiyor.

 T.C. Tarihi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Siyaset Bilimi, Kentsel Dönüşüm, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Mahalli İdareler ve Şehircilik, İslam Ekonomisi ve Finansı5000 TL

Sakarya Üniversitesi yüksek lisans öğrenim ücretlerini incelemek için tıklayınız.

Selçuk Üniversitesi

Konya Selçuk Üniversitesi, uygun fiyata tezsiz yüksek lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumları listesinde yer alıyor. Ödemeler ise üç eşit taksitte yapılırken öğrencilere ekonomik kolaylık da sağlanıyor.

İşletme4500 TL
Biyoekonomi4500 TL
İş Sağlığı ve Güvenliği4500 TL

Selçuk Üniversitesi’nin tezsiz yüksek lisans bölümlerini ve ücretlerine yakından göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Süleyman Demirel Üniversitesi

Süleyman Demirel Üniversitesi, uzun yıllardır Isparta’da eğitim veriyor. Lisans mezunları için birçok bölümde tezsiz yüksek lisans eğitimi sağlarken ücretlerini de makul seviyelerde tutmaktadır. Ucuz tezsiz yüksek lisans eğitimi arıyorsanız SDÜ’yü tercih edebilirsiniz.

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi/Eğitim Teknolojileri3900 TL
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Tezsiz Yüksek Lisans3700 TL
İşletme Yöneticiliği3700 TL
Bankacılık ve Finans3600 TL

SDÜ tezsiz yüksek lisans bölümleri, ücretleri ve başvuru koşullarını bu sayfaya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Trakya Üniversitesi

Trakya Üniversitesi, Edirne’de on üç fakülte ve üç enstitü ile eğitim vermeye devam ediyor. Tezsiz yüksek lisans öğrencileri için ise genelde ikinci öğretim ile eğitim verirken bazı bölümlerde uzaktan eğitim de bulunuyor.

Eğitim Yönetimi3800 TL
İktisat3800 TL
Yönetim ve Organizasyon3800 TL
İşletme3800 TL
Üretim Yönetimi ve Pazarlama3800 TL
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği3800 TL
Finansal Karar Teknikleri ve Aktüerya3800 TL

Trakya Üniversitesi yüksek lisans bölümlerini incelemek ve başvuru tarihlerini takip etmek için tıklayınız.

Yıldız Teknik Üniversitesi

Türkiye’nin en köklü üniversiteleri arasında yer alan Yıldız Teknik Üniversitesi, tezli ve tezsiz yüksek lisans eğitimi veriyor. Tezsiz yüksek lisans eğitimleri genellikle ikinci öğretim olarak yapılıyor. Uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans imkanı da bulunuyor.

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği15.000 TL
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği14.000 TL
Yapı İşletmesi14.000 TL
Fen Bilgisi Eğitimi6000 TL
İşletme Yönetimi15.000 TL
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık7000 TL
İnsan Kaynakları Yönetimi15.000 TL
Sınıf Öğretmenliği5000 TL

Yıldız Teknik Üniversitesi yüksek lisans eğitimi ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Özel Üniversite Tezsiz Yüksek Lisans Ücretleri

Özel üniversite tezsiz yüksek lisans ücretleri devlete bağlı üniversitelere oranla daha yüksektir. Ancak kontenjan sayıları ve bölüm çeşitliliği daha fazladır. Neredeyse her özel üniversitede kendiniz için en uygun bölümü bulabilirsiniz.

Özel üniversitelerde tezsiz yüksek lisans genellikle uzaktan eğitim ile yapılır. Ancak normal eğitim ve ikinci öğretimi uygulayan üniversiteler de bulunuyor. Aşağıda özel üniversite tezsiz yüksek lisans ücretleri ve bölümlerine göz atabilirsiniz.

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi, üç farklı enstitü ile tezsiz yüksek lisans imkanı sunuyor. Ancak birçok üniversiteye oranla kontenjan sayıları daha düşük. Bu nedenle bu üniversitede yüksek lisans almayı düşünüyorsanız başvuru tarihlerini yakından takip etmelisiniz.

İlaç Endüstrisinde Yönetim20.000 TL
Sağlık Yönetimi22.000 TL
Sporcu Beslenmesi22.000 TL

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi tezsiz ve tezli yüksek lisans ücretlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Atılım Üniversitesi

Ankara’da hizmet veren Atılım Üniversitesi, tezsiz ve tezli yüksek lisans ücretini aynı seviyede tutan sayılı üniversitelerden biri. Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler enstitüleri ile yüksek lisans eğitimi sunuyor.

Uygulamalı İktisat, İşletme, Elektrik – Elektronik Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Tünelcilik ve Yeraltı Yapıları, Matematik, Mekatronik Mühendisliği, Çeviri Bilim, Sağlık Yönetimi, Avrupa Birliği, Bankacılık ve Finans, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Özel Hukuk, Kimya Mühendisliği, Matematik, Turizm İşletmeciliği      16.900 TL  

Atılım Üniversitesi yüksek lisans bölümlerini incelemek için buraya tıklayınız.

Bahçeşehir Üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul / Beşiktaş’ta eğitim hizmeti veriyor. Ayrıca farklı semtlerde de yerleşkeleri bulunuyor. Bahçeşehir üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretleri tüm bölümler için farklılık gösteriyor. Aşağıda örnekleri inceleyebilirsiniz.

Bahçeşehir Üniversitesi yüksek lisans ücretlerini incelemek ve başvuru koşullarına göz atmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Başkent Üniversitesi

Başkent Üniversitesi tezsiz yüksek lisans eğitimini online gerçekleştiriliyor. Uzaktan eğitim tezsiz  yüksek lisans eğitimi için bazı bölümlerde yabancı dil puanı aranıyor. Yabancı dil puanının istenmediği bölümlerde ise genel ortalamaya göre sıralama yapılıyor.

Tezsiz Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans BölümleriKredi Başına 360 TL

Başkent Üniversitesi yüksek lisans bölümlerini incelemek ve başvuru tarihlerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Beykent Üniversitesi

Beykent Üniversitesi birçok özel üniversiteye göre ucuz tezsiz yüksek lisans imkanı sunuyor. Ödemeler, üç eşit taksitte yapılırken Beykent Üniversitesi mezunları %50 indirim avantajından yararlanabiliyor.

İş Sağlığı ve Güvenliği6.640 TL
 Diğer tezsiz yüksek lisans bölümleri13.718 TL

Beykent Üniversitesi tezsiz ve tezli yüksek lisans ücretlerine erişmek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Doğuş Üniversitesi

1995 yılında Ümraniye / İstanbul’da eğitim vermeye başlayan Doğuş Üniversitesi, en kalabalık üniversiteler arasında yer alıyor. Aşağıda yer alan tezsiz yüksek lisans ücretleri, üç dönemlik toplam tutarı belirtiyor.

Klinik Psikoloji24.548 TL
Diğer tezsiz yüksek lisans bölümleri13.513 TL

Doğuş Üniversitesi yüksek lisans ücretlerine ulaşmak için tıklayınız.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gaziantep’te 2008 yılından beri eğitim hizmeti veriyor. Yedi fakülte ve iki enstitü ile hizmet veren üniversite, birçok bölüm için tezsiz yüksek lisans imkanı sunuyor.

Klinik Psikoloji30.000 TL
Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık15.000 TL
İnşaat Mühendisliği 13.000 TL
Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme 13.000 TL
İç Mimarlık ve Çevre Tasarım 13.000 TL

Hasan Kalyoncu Üniversitesi tezsiz ve tezli yüksek lisans ücretleri ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi

Ankara’da bulunan İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesi olma özelliğini taşıyor. 1984 yılında eğitime başlayan Bilkent Üniversitesi, kurulduğu günden günümüze kadar en iyi üniversiteler arasında yer almaktadır.

0 Kredili ve 1 Kredili Dersler1783 TL
2 Kredili Dersler3467 TL
3 Kredili Dersler5100 TL
4 Kredili Dersler6843 TL
5 Kredili Dersler8667 TL
6 Kredili Dersler10.200 TL

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ile ilgili duyuruları takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Gelişim Üniversitesi

İstanbul Gelişim Üniversitesi tezli ve tezsiz yüksek lisans eğitimi için kontenjan sayısını fazla tutuyor. Aynı zamanda tezli ve tezsiz yüksek lisans arasında geçiş imkanı da sağlamaktadır. Bazı bölümlerde İngilizce eğitim de veriliyor.

Mimarlık11.800 TL
Psikoloji11.800 TL
Çocuk Gelişimi14.200 TL
Beslenme Ve Diyetetik18.904 TL
Klinik Psikoloji42.000 TL
Uçak Mühendisliği11.800 TL

İstanbul Gelişim Üniversitesi yüksek lisans ücretlerini incelemek ve duyurulara göz atmak için buraya tıklayınız.

İstanbul Okan Üniversitesi

İstanbul Okan Üniversitesi, on fakülte ve eğitim enstitüsü ile eğitim hizmeti veriyor. Yirmi yılı aşkın süredir eğitim veren Okan Üniversitesi, çok sayıda bölüm için hem tezli hem de tezsiz yüksek lisans imkanı tanıyor.

Girişimcilik, Bankacılık ve Finans, Lojistik Yönetimi, Kentsel Dönüşüm, Patlayıcı Mühendisliği, Müzik, Pazarlama, Spor Yönetimi, Toplumsal ve Kültürel Çalışmalar, Satış Pazarlama, Sinema ve Televizyon, İş Sağlığı ve Güvenliği         38.900 TL
Özel Hukuk        47.750 TL
Klinik Psikoloji         77.600 TL

İstanbul Okan Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretleri ve başvuru koşullarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Ticaret Üniversitesi

2001 yılında kurulan İstanbul Ticaret Üniversitesi, iki farklı yerleşkesinde eğitim vermektedir. Ticaret ve iş ağırlıklı bölümleri ile her yıl çok sayıda öğrenciyi kabul etmektedir. İstanbul Ticaret Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretlerini aşağıda inceleyebilirsiniz:

 Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İşletme, İşletme (ing.), Küresel Pazarlama ve Marka Yönetimi, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret (ing.), Kamu Hukuku, Özel Hukuk, Uluslararası Ticaret ve Avrupa Birliği Hukuku, Uygulamalı Psikoloji,      19.640 TL
Diğer tezsiz yüksek lisans programları      15.900 TL

İstanbul Ticaret Üniversitesi yüksek lisans ücretleri ve indirim oranlarını görmek için tıklayınız.

İzmir Ekonomi Üniversitesi

2001 yılında kurulan İzmir Ekonomi Üniversitesi, Ege Bölgesi’nin ilk vakıf üniversitesidir. Ekonomi ve matematik ağırlıklı bölümlerinde İngilizce ve Türkçe eğitim verilir. Ancak birçok bölümde eğitim dili İngilizcedir.

Bilgisayar Mühendisliği12.800 TL
Yöneticiler İçin İşletme19.000 TL
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler15.224 TL
Kamu Hukuku16.731 TL
Finans Ekonomisi7758 TL
Marka İletişimi13.167 TL

İzmir Ekonomi Üniversitesi tezsiz yüksek lisans bölümleri ve ücretlerini yakından incelemek için tıklayınız.

Kadir Has Üniversitesi

Kadir Has Üniversitesi, İstanbul’da eğitim veriyor. Beş fakülte, iki enstitü ve üç yüksekokul ile binlerce öğrenciye eğitim veren Kadir Has Üniversitesi 1997 yılında açılmıştır.

 Psikoloji37.407 TL
Diğer tezsiz yüksek lisans bölümleri25.718 TL

Kadir Has Üniversitesi tezsiz yüksek lisans programlarını incelemek ve başvuru tarihlerine göz atmak için tıklayınız.

Koç Üniversitesi

Türkiye’nin ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasında kabul edilen Koç Üniversitesi, güçlü bir akademik kadroya sahip. Koç Üniversitesi, yüksek öğrenim ücretlerine rağmen her yıl kontenjan sayısını dolduruyor. Bu nedenle tezsiz yüksek lisans başvuru tarihlerini yakından takip etmelisiniz.

Elektrik – Elektronik Mühendisliği92.500 TL
Küresel Sağlık67.500 TL
Siber Güvenlik67.500 TL

Koç Üniversitesi tüm tezsiz yüksek lisans bölümleri ve ücretleri ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

KTO Karatay Üniversitesi

Konya KTO Karatay Üniversitesi, Konya’nın ilk vakıf üniversitesidir ve 2005 yılında kurulmuştur. Konya Ticaret Odası Vakfı tarafından kurulan üniversite ticari ve iş alanlarında bölümleriyle öne çıkmaktadır. KTO Karatay Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretlerini aşağıda inceleyebilirsiniz:

 İnşaat Mühendisliği, Çocuk Gelişimi, İşletme, Mimarlık, Enerji Yönetimi18.000 TL

KTO Karatay Üniversitesi tezsiz yüksek lisans bölümleri ile ilgili daha fazla bilgiye erişim sağlamak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Özyeğin Üniversitesi

İstanbul / Çekmeköy’de eğitim veren Özyeğin Üniversitesi, 2007 yılında kurulmuştur. Beş fakülte, üç enstitü ve iki yüksekokul ile eğitim hayatına devam etmektedir. Kalabalık öğrenci sayısı gereği tezsiz yüksek lisans bölümleri birçok üniversiteye oranla daha fazla kontenjana sahiptir.

Psikoloji                        62.000 TL
Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği                        63.700 TL
Yapay Zekâ, Veri Bilimi                        63.700 TL
İşletme                          52.000 TL
Özel Hukuk75.000 TL
Finans Mühendisliği                        44.100 TL

Özyeğin Üniversitesi tezsiz ve tezli yüksek lisans ücretlerini incelemek için tıklayınız.

Sabancı Üniversitesi

Türkiye’de ilk defa liberal eğitim veren Sabancı Üniversitesi, 1994 yılında kurulmuştur. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasındadır. Yönetim Bilimleri, Fen Bilimler ve Sosyal Bilimler olmak üzere üç farklı enstitüde yüksek lisans eğitimi vermektedir.

İş Analitiği64.525 TL
Veri Analitiği64.525 TL
Enerji Teknolojileri ve Yönetimi50.500 TL
Siber Güvenlik55.175 TL

Sabancı Üniversitesi yüksek lisans ücretleri ve başvuru tarihlerini yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Üsküdar Üniversitesi

Davranış ve ruh sağlığı alanlarına yönelik kurulan Üsküdar Üniversitesi, 2011 yılından beri eğitim hayatına devam etmektedir. Beş fakülte ve beş enstitü ile tezsiz yüksek lisans bölümleri açısından da çok sayıda çeşitlilik sunuyor. Üsküdar Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretleri aşağıda:

Yeni Medya Gazetecilik, Medya ve Kültürel Çatışmalar, Nöropazarlama, Görsel İletişim Tasarımı, Uluslararası İlişkiler16.700 TL
Klinik Psikoloji       51.780 TL
Uygulamalı Psikoloji27.400 TL

Üsküdar Üniversitesi tezsiz yüksek lisans bölümleri, ücretleri ve başvuru şartlarına yakından göz atmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Yaşar Üniversitesi

İzmir’de eğitim veren Yaşar Üniversitesi’nin eğitim dili İngilizcedir. Hukuk bölümü dışında yüksek lisans programlarında da İngilizce eğitim verilir. Dileyen öğrenciler yüksek lisans eğitimine başlamadan önce ücrete tabii hazırlık sınıfında eğitim görebilir.

İç Mimarlık, Bilgisayar Mühendisliği, İşletme, İşletme Mühendisliği, Kamu Hukuku, Lojistik Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler, Mimarlık, Sanat ve Tasarım, Elektrik – Elektronik Mühendisliği, Uluslararası Lojistik Yönetimi, İşletme Yönetimi         30.200 TL

Yaşar Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretleri ve başvuru tarihleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

Yeditepe Üniversitesi

İstanbul’da eğitim veren Yeditepe Üniversitesi, Türkiye’nin en eski yüksek öğretim kurumları arasında yer almaktadır. On üç fakülte ve beş enstitü ile çok sayıda lisans ve yüksek lisans programına devam etmektedir.

Eğitim Yönetimi Ve Denetimi18.000 TL
 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi11.000 TL
Sürdürülebilir Enerji25.000 TL
Biyomedikal Mühendisliği24.000 TL
İlaç ve Kozmetik Üretim Teknolojileri20.000 TL
Plastik Sanatlar ve Resim25.000 TL
Halkla İlişkiler ve Tanıtım25.000 TL

Yeditepe Üniversitesi tezsiz yüksek lisans bölümleri ve ücretlerini incelemek için tıklayınız.